Sportas = kančia?

Niekada nemėgau sportuoti, niekada. Turbūt tai kūno kultūros pamokų pasekmė. Todėl nesugebėdavau užsiimti sportu ilgiau nei du mėnesius. O bandžiau labai nuoširdžiai 🙂 Būdama studentė užsirašiau į sporto klubą ir vos ištempiau porą mėnesių. Vėliau į aerobiką. Praėjo koks mėnuo dusinimosi salėje ir man jau buvo gana. Žinoma, buvo daug įvairių kitų bandymų, tarkim šokių. Vienas ilgesnių etapų buvo važinėjimas dviračiu. Bet… 🙂 Po dalyvavimo Ignalinos maratone, kur vos pasiekiau finišą, keikiau trąsą ir idėją dalyvauti maratone, dviratis irgi buvo išbrauktas iš mano sporto šakų sąrašo. Spėju, taip ir tau nutinka?
Dabar žvelgiu, kad visi pasirinkimai buvo proto vedini: reikia sportuoti, sveika sportuoti, kiti sportuoja, per mažai judu… bla bla bla.

Mano požiūris į sportą pasikeitė kai susilaukiau pirmos dukters. Pirmą kartą pajutau stiprų poreikį judėti ir stiprinti savo kūną. Dažnos mamos atranda nugaros skausmus, todėl vėl reikėjo pradėti rūpintis savimi. Taigi: pilates, kalanetika, joga. Tikrai padėjo, tikrai nuostabios mankštos ir… vistiek negalėjau to tęsti ilgai. Ėmiau jausti, kad kankinu save treniruotės metu, kad skaičiuoju minutes, kad bandau save motyvuoti atlikti dar vieną ar kitą pratimą. Žinoma, ne už ilgo mesdavau. Protas nenugalėdavo mano kūno, kuris, nors ir per prievartą, stiprėdavo, gražėdavo.

Pasirodo, ir man yra tinkamas sportas. Ir man pavyko jį atrasti! 🙂 Išvykusi atostogų į šiltąją Gran Canariją pradėjau mokintis plaukti banglente ir tai buvo tiesiog atostogų pramoga. Šį “pramoga” smarkiai treniruoja, stiprina visąąąą kūną ir suteikia mano protui poilsį. Aš, lenta ir vandenynas. Viskas pasimiršta, galvoje nelieka vietos monologams, o kūnui nėra laiko ilsėtis, nes bangos ridenasi viena po kitos. Man nenusibosta, neskaičiuoju minučių, negalvoju, koks bus sekantis pratimas. Tiesiog
būnu čia ir dabar.

Grįžau į Lietuvą. Su banglentėm ir čia sportuojama, bet kai gyveni Vilniuje, tai gali būti itin reta pramoga. Todėl radau alternatyvą – vandenlentes. Vandenlentės man irgi yra pramoga su naudomis: super mankština kūną ir koncentruoja protą. Nejaučiu, kad sportuoju, nelaukiu treniruotės pabaigos, neverčiu savęs ir nekovoju su savimi. Mėgaujuosi, ilsinu protą, vis sugalvoju kokią figūrą perčiuožti, todėl buitinių ar profesinių reikalų nėra kada spręsti 🙂 Būnu gamtoje, su šeima, mėgaujuosi ir stiprinu savo kūną. Nuostabu.

Belieka kiekvienam palinkėti ieškoti ir rasti tai, kas įkvepia ir kame nauda persipina su malonumu veikti. Todėl pažinkite save su Human Design ar kitomis sistemomis, nesiliaukite ieškoti ir plėsti savo ribas.

Moju nuo lentos! Edita

Ačiū Armandui Kneziui už fotografijas su manimi 🙂

Add A Comment