Sąmoninga mityba

Nebuvo taip, kad nusprendžiau tapti vegetare ir tapau. Mano istorija ne apie tai. Mano istorija apie tai, kaip klausytis savo kūno.

Pradėjus gyventi Human Design eksperimente, daug ką peržiūrėjau, tame tarpe savo mitybą. Susimąstyti apie mitybą mane pastūmėjo ir periodinė, kasmet stiprėjanti pavasarinė alergija.

Prieš kelis metus pajaučiau šleikštulį kavai. Pastebėjau, kad darbe pasigaminusi kavos aš jos negeriu, vos keli gurkšniai ir ji lieka šalti. Na, bet atsisakyti lyg ir sunku, nes kava juk malonumas ir pertraukėlė, ir bendravimas, ir ritualas, ir kvepia skaniai. Priežasčių prisigalvojame apsčiai.

Tada pastojau, kūnas tapo jautresnis ir kava mane pykino, todėl natūraliai mečiau gerti. Visgi… alternatyvą radau! – šalta Frappe. Ji nepykino, tik daugiau kainavo 😂.

Dabar, kai dukrelės jau paaugusios ir aš vėl gėriau kavą, pastebėjau, kad išgėrus aš jaučiu troškulį ir apsunkimą. Kuo labiau tą jausmą įsisąmoninau, tuo mažiau kavos norėjosi. Ir galiausiai aš jos nebegeriu ir pagaliau net mano protas nurimo ir šios idėjos man nebebruka. Svarbiausia yra tai, kad tai įvyko labai natūraliai, be jokios prievartos, ribojimo, tiesiog suvokus ką man tai duoda. Ir ašku, jei tik pajaučiu norą, aš tikrai savęs nevaržau ir išgeriu puodelį skanios ir kokybiškos kavos, bet tai būna retai.

Kitas pavyzdys – mėsa. Vegetarai visad man buvo „prie širdies“. Niekada nelaikiau jų keistais ir jie man atrodė daug sąmoningesni už mane. Kai suvokiau, kaip dažnai valgau mėsą, susimąsčiau „Ar aš noriu tiek jos valgyti?“. Pietums, dar ir vakarienei. Juk vyras kitaip nepasisotins, reikia gamini ir už kompaniją pavalgyti „stipriau“. Vėliau, susitariau su savimi, kad mėsą valgysiu tik tada, kai jos norėsiu, bet ne todėl, kad vyrui gaminu, ne todėl, kad kavinėje nėra kitokio skanaus patiekalo, ne todėl, kad taip mes įpratę ir ne todėl, kad aplinkiniai aiškina, kad mėsą valgyti reikia. Ir pasirodo, mano kūnas mėsos nenori! Aš vis laukiu noro, laukiu mėnesį, du, tris, kol laukti lioviausi. Aš ne vegetarė ir dabar, tiesiog stengiuosi valgyti tai, ko nori kūnas.

Pradėjau ieškoti receptų ir gaminti vegetariškus patiekalus. Ir jie patinka ne tik man, bet ir mano vyrui. Dažnai pusryčiams gaminu vaisių kokteilį su priedais (riešutais, chia sėklomis, saulėgrąžomis). Pradėjau gaminti įvairiausius kruopų, daržovių troškinius. Mano fizinė savijauta dabar kitokia. Smarkiai kitokia. Be prievartos ir įtikinėjimų, tiesiog atmetus įspaudus, kaip „reikia“ ar „esame įpratę“ ir vietoje to, nuoširdžiai klausiant ir klausant savęs: „Ko aš noriu?“

Tęsiant toliau, pereikime prie desertų. Labaiii mėgstu saldumynus ir jų neatsisakiau, bet radau tiek gerų žaliavalgiškų desertų ir mano nuostabai bei kitų nuostabai, jie labaiii skanūs! Jeigu dar manote, kad žaliavalgiškas ar sveikuoliškas desertas neturi skonio – tikrai klystate.

Alternatyvų visada yra ir daug geresnių, nei galvojame. Kai įneši sąmoningumo į savo maitinimąsi, savaime viskas keičiasi. Pats požiūris irgi pasikeičia. Aš manau, kad moterims nereikėtų laikytis jokių dietų, pakanka pradėti maitintis sąmoningiau. Pradėti girdėti savo kūną, o nevadovautis įpročiais.

Niekada nesupratau persivalgymo, net per šventes, kurios artėja. Oi, jos artėja. Niekada nekišu į save tiek, kad man būtų sunku judėti. Tad valgykite tiek, kiek jums reikia ir tai, ko tikrai norite, jaučiant kūno poreikius. Išbandykite sveikesnes virtuves ir esu tikra, kad pajausite, kaip kinta kūnas ir pusryčiams imate norėti vaisių kokteilio, o ne sumuštinio su dešra.

Jauskime, stebėkime, matykime….

Pabaigai suintriguosiu. Human Design sistemoje mityba labai svarbi, jos įtaka ne tik kūnui, bet ir protui, vystymuisi ir sąmoningumui. Kiekvienam yra suteikiamos labai konkrečios ir kartais tikrai stebinančios rekomendacijos – ką, kada, kokioje aplinkoje tinka valgyti. Ir čia nekalbama apie maistą, čia kalbama apie jo: vienodumą, ar šaltumą, karštumą, apie kalbėjimą valgant ar tylą, apie atmosferą, apie dienos etapus, yra žmonių, kuriems tinka valgyti saulei dar nepatekėjus ir jai nusileidus. Sudomino? 😃 Sekite Human Design LT Facebook’e ir Instagram’e kur aš dalinsiuosi informacija su jumis. O artimoje ateityje jau galėsiu jus konsultuoti ir mytybos tema 💚.

Add A Comment